Történetünk
Az iskolákban folyó egészségfejlesztő, illetve prevenciós oktatást a 90-es évek vége felé kezdtük meg.
Munkatársaink kezdetben a Timóteus Társaság által tartott képzéseken vettek részt és a FÉK – Fiatalok az Élet Küszöbén programjukat alapul véve dolgoztuk ki a Boldogságkeresők prevenciós ifjúságsegítő programunkat.
A célunk ezzel az volt, hogy a gyermek és ifjúság védelmét segíthessük oktatással, neveléssel, kiadványok készítésével, hangzó anyagok felvételével.
Az a meggyőződésünk, hogy a gyermekek és fiatalok műveltségének elősegítése, nevelése, a keresztény értékrend átadása
meg tudja változtatni a gondolkodásukat, életfelfogásukat, végső soron a jövőjüket.
Különösen fontossá vált ez a fajta felvilágosító, jellemfejlesztő és lélekmentő munka, mivel a családok szerepe gyengülőben van, ugyanakkor erős, boldog családok nélkül nincs társadalom. A munkánkhoz különböző eszközöket, formákat használunk, úgymint az iskolai foglalkozások, képzések, előadások, könyvek, CD-k, ismeretterjesztő , oktatási segédanyagok, eszközök készítése és kiadása.
Az ifjúsági egészségnevelés általános iskolákban és középiskolai osztályokban, évfolyamokban csoportos foglalkozás keretében történik. Olyan ismereteket adunk át, amelyek nélkülözhetetlenek a felnőtté válásban.
2005-től a Boldogságkeresők program néven kialakítottunk egy tematikát a fiatalokat legjobban érdeklő témákra építve. Igényekhez és lehetőségekhez mérten folyamatosan dolgozzuk ki és fejlesztjük tovább a témaköröket úgy, hogy alkalmas lehessen osztályfőnöki órákon, egészség napokon, ifjúsági programokon való bemutatásra.